FARBOTKOWY TEAM - MONICZKA WYKAŃCZACZ :) 0
FARBOTKOWY TEAM - MONICZKA WYKAŃCZACZ :)

To nieprawda, że wszystko można zrobić z użyciem taśmy i WD40.
Wszystko można zrobić młotkiem i dziurkaczem. Ale tylko wtedy, gdy posługuje się nimi Monika :)




Moniczka jest z nami już 1,5 roku i przez ten czas śmiało możemy powiedzieć, że troszkę udało nam się ją poznać :)
To nasza złota rączka! Z niczego zrobi coś, zawsze znajdzie rozwiązanie dla problematycznych przypadków, a co najważniejsze - wszystko robi z uśmiechem na ustach!



 

Monika jest w naszej firmie kaletnikiem, zajmuje się wykonywaniem zaczepów do torebek, wykrojów pod końcówki pasków, przygotowywaniem skór na breloczki, wykańcza torebki metalowymi elementami, takimi jak: nity, napy, karabińczyki, mocuje półkola. Ogólnie mówiąc - jeśli macie jakiś metalowy element w swojej torebce, to jest bardzo duża szansa, że przeszedł przez ręce Moniki. Sama mówi o sobie, że jest "wykańczaczem" :)





Opowiemy Wam, czym zajmuje się kaletnik oraz jakich urządzeń używa na co dzień 😊
Nasze stanowisko kaletnicze jest ściśle związane z jednej strony z czynnościami przygotowującymi wykroje torebek do uszycia, a z drugiej strony z czynnościami, które stanowią końcowy etap produkcji. Praca wymaga umiejętności obsługi urządzeń kaletniczych.

Najbardziej eksploatowanym urządzeniem jest dziurkacz - ale nie dziurkacz biurowy :) Nasza rewolwerowczyni korzysta ze specjalnego kaletniczego dziurkacza rewolwerowego, którym robi dziurki pod napy i nity. Oczywiście wszystkie dziurki są wykonywane ręcznie, wymaga to spostrzegawczości, dokładności i przede wszystkim siły. Przez ten czas, w którym Monika jest z nami, nieźle wyćwiczyła sobie bicki ;)

Jest też napownica, która umożliwia zaciskanie nitów i napów w klapkach i torebkach, a także w paskach, aby wszystkie elementy torebek pozostawały na miejscu. Praca z napownicą wymaga bardzo dużej uwagi i konieczności zapewnienia sobie bezpieczeństwa pracy.

Młotek przydaje się troszkę rzadziej, ale mimo wszystko jest nieodłącznym przyrządem na stanowisku kaletniczym. Przydaje się do mocowania zakończeń zamków przy torebkach oraz do wykrawania skórzanych elementów do pasków i torebek. Do tego oczywiście potrzebny jest również metalowy wykrojnik, który nadaje kształt.

 


A czy wiecie, że wykroje torebek skórzanych, przed uszyciem, muszą zostać specjalnie przygotowane? Brzegi torebek skórzanych muszą mieć mniejszą grubość, aby szycie było lżejsze, a szew lepiej się układał. Monika zajmuje się również obsługą ścieniarki, czyli specjalnej maszyny, która zmniejsza grubość skóry naturalnej :)




Zawsze pozytywna, zawsze uśmiechnięta, zawsze zadowolona. Po prostu lubi swoją pracę. Wysublimowane poczucie humoru sprawia, że z Nataszą dogaduje się bez słów :) Prywatnie miłośniczka kotów i koloru zielonego, a do tego super koleżanka! <3

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium