Gwarancja i konserwacja

GWARANCJA


1. Sprzedający Farbotka gwarantuje, że sprzedawane produkty są wolne od wad fabrycznych. 

2. Okres gwarancji trwa 24 miesiące od dnia zakupu produktu i obejmuje wady produkcyjne, konstrukcyjne czy techniczne istniejące w produkcie w momencie zakupu.

3. Wady produkcyjne należy zgłosić niezwłocznie po odebraniu paczki w celu sprawniejszego przebiegu reklamacji.

4. Farbotka nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie lub zniszczenie produktu lub jego części wynikłe z innych przyczyn niż wady w nich tkwiące. W szczególności nie ponosi odpowiedzialności za:

 • wszelkie uszkodzenia mechaniczne nie stwierdzone przy zakupie;
 • zniszczenie produktu z powodu nieprawidłowego przechowywania;
 • konserwację produktu niezgodnie z zaleceniami, np. nie zabezpieczenia produktu przed działaniem warunków atmosferycznych;
 • uszkodzenia powstałe w wyniku eksploatacji niezgodnej z przeznaczeniem produktu czy wady powstałe wskutek niedbałości Kupującego np. noszenia w torebce zbyt ciężkich przedmiotów;
 • uszkodzenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi niezależnymi od Sprzedającego, m.in.: przemoczeniem, zbyt długiego wystawiania na promienie słoneczne, kontaktem produktu z kwasami, rozpuszczalnikami, ewentualnie innymi roztworami chemicznymi;
 • naturalne zużycie produktu wskutek użytkowania, w szczególności: zabrudzenia, różnice w kolorze i strukturze materiału wierzchniego, załamania, przetarte rogi, inne otarcia bądź zmarszczenia powstałe w trakcie użytkowania będące wynikiem naturalnych właściwości produktu; zmatowienie czy odbarwienie metalowych elementów produktu, występowanie kulek na filcu, zabrudzenie zamszu. 

5. Elementy wymienne, stanowiące komplementarne wyposażenie torebki, tj. chwosty oraz skórzane breloczki, nie podlegają zwrotom/reklamacji.  

6. W przypadku stwierdzenia wady Kupujący powinien zgłosić do działu obsługi klienta tą informację w celu ustalenia dalszych postępowań, lub przesłać na własny koszt, zakupiony produkt na adres: Farbotka, ul. Kopernika 4, 21-040 Świdnik, dołączając formularz reklamacji (który znajduję się poniżej pod treścią gwarancji), oraz kopię dowodu zakupu. Produkt ma być zapakowany bezpiecznie ze wszystkimi dodatkami które były dostarczone z przesyłką. W innym razie reklamacja nie będzie uznana.

7. Rozpatrzenie reklamacji nastąpi w ciągu 14 dni od dnia otrzymania przesyłki. 

8. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji Farbotka zobowiązuje się do nieodpłatnej naprawy lub wymiany uszkodzonego produktu, z tym zastrzeżeniem, że o sposobie załatwienia reklamacji decyduje Farbotka. W przypadku stwierdzenia przez Sprzedającego braku możliwości naprawy produktu, Kupującemu przysługuje prawo wymiany produktu na nowy, wolny od wad, a gdyby reklamowany produkt był wycofany z produkcji Kupującemu przysługuje prawo wyboru innego dowolnego produktu z oferty sklepu w takiej samej cenie lub zwrotu gotówki. Koszt odesłania naprawionego / wymienionego produktu do Kupującego pokrywa Sprzedający. W tym przypadku koszt przysłania reklamowanego produktu Sprzedawca zwraca kupującemu przelewem na podane konto.

9. W razie nieuwzględnienia reklamacji koszt odesłania produktu do Kupującego pokrywa Kupujący.

10. Farbotka uwzględnia możliwość naprawy produktu nie objętego gwarancją, naprawa i wysyłka jest na koszt Kupującego.

11. Zwrotom nie podlegają produkty używane, a tylko z metką i paragonem.

12. W przypadku reklamowania wady zauważonej po dłuższym czasie użytkowania, reklamacja nie zostanie uwzględniona. 

 

KONSERWACJA


   O produkt należy dbać zgodnie z przedstawionymi zasadami konserwacji:

 • TOREBKI PIKOWANE : Torebki można prać ręcznie w 30˚C bez użycia środków. Nie należy prać chemicznie. Materiał wierzchni torby, wykończenia oraz hafty  można czyścić szmatką lub gąbką zwilżoną w czystej wodzie. Metalowe elementy należy polerować suchą szmatką, by nie utraciły kolorytu. Po czyszczeniu torbie należy przywrócić pierwotny kształt a następnie suszyć w pozycji pionowej w temperaturze pokojowej. Prasować w niskiej temperaturze.
 • TORBY SKÓRZANE : Zabrudzenia na skórze usunąć szmatką lub gąbką zwilżoną w czystej wodzie, nie pocierać zbyt mocno oraz nie przemaczać! Pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Delikatnie polerować miękką tkaniną. Do konserwacji skóry / zamszu należy używać preparatów impregnujących dostępnych w sklepach aby zabezpieczyć i poprawić wygląd toreb skórzanych (nie zaleca się stosowania past nabłyszczających czy past do butów). Skórę należy chronić przed nadmierną eksploatacją na słońce i wilgoć.

  Skóra naturalna jest materiałem, który potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Przesuszona skóra jest dużo bardziej narażona na powstawanie pęknięć, rys, przetarć, odbarwień. Pamiętaj, aby regularnie nawilżać torebkę wykonaną ze skóry. Możesz wykorzystać do tego specjalne preparaty do natłuszczania skór naturalnych, olejek rycynowy lub krem natłuszczający. Po wtarciu preparatu należy delikatnie wypolerować powierzchnię skóry miękką ściereczką. Torebka, przed konserwacją, powinna być wyczyszczona i wysuszona.

  Produkty wykonane z nubuku, zamszu należy zabezpieczać specjalnymi środkami przeznaczonymi tylko do tego typu skór. Dodatkowo, produkty wykonane z tego rodzaju skóry należy chronić przed działaniem wilgoci.

  Metalowe elementy należy polerować suchą szmatką, by nie utraciły kolorytu.

  UWAGA! Torebki skórzane marki Farbotka szyte są z naturalnych skór, tym samym mogą mieć m.in. otarcia, przebarwienia, fałdy, wyblaknięcia. Są to oznaki skór naturalnych i nie są one wadą i tym samym nie podlegają one reklamacji.

 • TOREBKI Z EKOSKÓRY : Skóra ekologiczna jest materiałem, który wymaga szczególnej pielęgnacji, innej niż produkty wykonane ze skór naturalnych. Do konserwacji nie używaj wyrobów przeznaczonych do skór naturalnych, past do butów czy wosków – może to spowodować pękanie ekoskóry, brak połysku i odbarwienia. Do pielęgnacji ekoskóry używaj produktów tylko do tego przeznaczonych.

  Kurz usuwaj mokrą ściereczką, po czym wytrzyj torebkę miękką ściereczką do sucha.

  Przy przechowywaniu torebek unikaj nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, które mogą prowadzić do powstania odbarwień na materiale. Przechowuj torebki „luźno”, aby zapewnić dostęp powietrza lub używaj do tego woreczków (do mniejszych modeli idealnie sprawdzi się WOREK NA KLAPKI)

 

ZALECANE SPOSOBY PRZECHOWYWANIA PRODUKTÓW


1. Produkty z ekoskór, w szczególności jasne kolory, powinny być przechowywane osobno, w woreczkach lub oddzielone w inny sposób neutralnym, niefarbującym materiałem.

2. Produkty ze skór naturalnych w różnych kolorach powinny być przechowywane oddzielnie. Ze względu na właściwości skór naturalnych, które są technologicznie barwione, możliwe jest zafarbowanie jednego produktu od drugiego w wyniku zachowania skóry naturalnej (skóra wilgotnieje, przez co barwnik zostaje na jej powierzchni i ma zdolność do przenikania na inną powierzchnię).

3. Klapki z poliestrów i welurów przechowujemy w konfiguracji podszewka do podszewki, materiał do materiału. Klapki z ekoskór i skór naturalnych przechowujemy zgodnie z pkt. 1 i pkt. 2.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium